BAGEV KARİYER KOÇLUĞU PROJESİ BAŞLADI

BAGEV KARİYER KOÇLUĞU PROJESİ BAŞLADI

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı ( BAGEV ) ve BE Koçluk işbirliği ile düzenlenen “BAGEV Kariyer Koçluğu Projesi” başladı.

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı ( BAGEV ) ve BE Koçluk işbirliği kapsamında sertifikalı koçlar, online ortamda www.bagevkariyer.com üyesi 190 iş arayana 2 ay sürecek online kariyer koçluğu hizmeti vermeye başladı. “Kendini ifade etme yeteneğini ve özgüveni arttırmak”, “Beceri ve yetkinlikler hakkında farkındalık yaratmak”, “Meslek/sektör/alan seçimlerine destek olmak”, “Mülakat becerilerini geliştirmek”, “Kariyer hedefi ve yol haritasını belirlemeye destek olmak”, “İş hayatına bir adım önde başlamak” başlıklarıyla gerçekleşecek koçluk seansları 2 ay devam edecek.

BAGEV, COVİD-19 pandemisi dolayısıyla zor bir dönemden geçen iş arayanlara yönelik ücretsiz sosyal sorumluluk programı başlattı. Koçluk seansları için program bilgilendirme toplantısı Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı ( BAGEV ) Genel Sekreteri Gülşen Aras ve BE Koçluk Yönetim Kurulu Başkanı Burcu Topçu Ekelik tarafından iş arayanlara online yapıldı.

İki ay sürecek programda iş arayanlar ve koçlar, online platformlar üzerinden yapılandırılmış koçluk çalışmaları alacaklar. Koçluk süreci, kendini tanıma görüşmeleriyle başlayacak. Kariyer koçları, çeşitli teknik ve modellerle, iş arayanların kendisi ve meslek/kariyer opsiyonlarıyla ilgili farkındalık oluşturmasına; iş hayatına, doğru yerden başlama yollarını keşfetmesine; iş-özel hayatına dair isteklerinin ve hedeflerinin farkına varmasına; kariyer planlama ve gelişim sürecini oluşturmasına destek olacak. Özellikle pandemi döneminde iş arayanların iş bulmayla ilgili karşılaştıkları zorluklar, engeller ve yaşadıkları problemler koçluk bakış açısıyla değerlendirilerek, iş arayanlara kariyer süreçlerini yönetmeyle ilgili yeni bakış açıları kazandırılacak.

İsteyen herkes, www.bagev.org.tr sayfasında bulunan ‘Kariyer Koçluğu’ başvuru formunu doldurarak yeniden planlanacak BAGEV Kariyer Koçluğu projesinden yararlanabilecek.

HABER FOTO GALERİ

BAGEV KARİYER KOÇLUĞU PROJESİ BAŞLADI
BAGEV KARİYER KOÇLUĞU PROJESİ BAŞLADI

BU HABERİ PAYLAŞ

SOSYAL MEDYADA BAGEV

İNSAN KAYNAKLARI NELERE DİKKAT EDİYOR SEMİNERİ

İNSAN KAYNAKLARI NELERE DİKKAT EDİYOR SEMİNERİ

BAGEV E-İHRACAT WEBİNARI YAYIN KAYDI

BAGEV E-İHRACAT WEBİNARI YAYIN KAYDI

BATI AKDENİZ
KALKINMA AJANSI

BATI AKDENİZ<br>KALKINMA AJANSI